متغیر Let در جاوا اسکریپت و TypeScript چگونه عمل می کند؟

سلام به همه دوستان عزیزم.

تو این مقاله میخواهم براتون توضیح بدم البته شما  استادید ولی نکته ای هست که باید توضیح بدم همانطور که میدانید در جاوا اسکریپت دو مدل متغیر تعریف می شود اولی به صورت var و دومی هم به صورت let بعد از es5 رونمایی شد و به جاوااسکریپت اضافه شد، خب حالا این let چی هست؟ همانطور که میدانید در متغیرهای var، حوزه متغییر به صورت public هستش و let به صورت private هستش این اوکی؟ اما نکته ای هست که در جاوا اسکریپت و تایپ اسکریپت با هم دیگه فرق داره این که در تایپ اسکریپت اگه متغییر تعریف میشه نوع متغیر هم براش تعریف میشه یعنی اگه مقدار رشته ای باشه تا آخر باید مقدار اش رشته ای یا String باشه!! ایول به تایپ اسکریپت که همچین امکانی رو به جاوا اسکریپت داره اضافه میکنه. اما در جاوا اسکریپت این طور نیست و متغییر هر چقدر هم نوع مقداری اش تغییر کنه براش هیچ اهمیتی نداره!!!

خب دیگه زیاد صحبت نمیکنم برای این که به صورت واضع و ملموس فرق شون رو لمس کنید براتون یه ویدیو تهیه کردم و البته تو یوتیوب هم آپلود کردم تا فرهنگ یوتیوبری قشنگ جا بیوفته یوتیوب نباید فیلتر باشه و بزرگ ترین دانشگاه دنیاست. البته الان هم مشکل فیلتر شکن نداریم چون همه جا یا فیلتریم یا تحریم!! امیدوارم لذت ببرید 🙂

 

برچسب‌ها:

مهدی نیکخو

در حال حاضر مشغول خدمت سربازی ام، یه گروهبان خوشحال که سعی میکنه در حین خدمت یادبگیره، یاد بده و از همه مهم تر تلاش کنه تا دنیایی بهتر داشته باشیم.

نظر شما چیست؟